Opakowania tekturowe – które wybrać

Opakowania tekturowe stały się bardzo popularne dzięki swojej praktyczności, wytrzymałości i stosunkowo niskiej cenie. Wykorzystywane w wielu branżach do zabezpieczenia i dystrybucji swoich produktów a także do celów informacyjnych i reklamowych. Opakowania tekturowe przydają się także w wielu aspektach życia codziennego np. podczas przeprowadzki, do transportu, podczas remontu. Producenci opakowań oraz drukarnie oferują swoim klientom bardzo duży wybór różnorodnych opakowań z tektury. Na rynku dostępne są opakowania z tektury litej, falistej lub łączone techniką kaszerowania. Więcej informacji o tym jaki materiał wybrać na naszym blogu w artykule: Tektura lita czy falista – którą wybrać?

Rodzaje opakowań tekturowych

Przy wyborze opakowania musimy kierować się jego przeznaczeniem. Wiadomo, że inne właściwości powinno mieć opakowanie użyte do produktów spożywczych a inne do sprzętu RTV, dlatego też producenci oferują różne formy opakowań tekturowych. W celu ujednolicenia skomplikowanych opisów konstrukcji opakowań tekturowych powstał międzynarodowy katalog opakowań FEFCO.

Najpopularniejszych rodzaje opakowań tekturowych:

  • pudełka fasonowe
  • pudełka na wino
  • pudełka produktowe
  • pudełka typu poduszka
  • pudełka wieczko denko
  • pudełka samoklejące

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opakowań tekturowe na stronie internetowej naszej drukarni agmis druk – opakowania tekturowe

pudełka fasonowe
Pudełka fasonowe

pudełka na wino
Pudełka na wino

pudełka produktowe
Pudełka produktowe

pudełka poduszka
Pudełka typu poduszka

pudełka wieczko denko
Pudełka z wieczkiem
(na buty)
pudełka samoklejące
Pudełka samoklejące