Ulotka składana – wiele opcji do wyboru

Ulotki składane - Przykład ulotki składanej w "Z"

Ulotka składana to nic innego jak pojedynczy, bigowany arkusz papieru. W odróżnieniu od ulotki tradycyjnej ma więcej stron, z tego względu jej zaprojektowanie jest bardziej skomplikowane. Umożliwia przekazanie wielu informacji w zgrabnej formie.

Ulotki A4 składane do DL oraz inne popularne warianty

W jaki sposób składane są ulotki reklamowe i co je wyróżnia? Główną częścią projektowania ulotki jest wybranie racjonalnego schematu jej składania. Format DL doskonale sprawdzi się do zareklamowania usług i produktów, jest to doskonałe rozwiązanie umożliwiające przekazanie sporej ilości informacji. Charakterystyczne cechy ulotki DL to jej wymiary 99 x 210 mm, a także to, że jest składana. Wiele możliwości jej złożenia sprawia, że chętnie wykorzystuje się ją w najróżniejszych branżach. Popularna ulotka A4 składana na 3 części to arkusz zginany dwukrotnie w tym samym kierunku, jeden panel jest przykryty dwiema pozostałymi stronami. Jest to ułożenie w literę C, można także złożyć ulotkę w literę Z, strony składają się wówczas w harmonijkę. Arkusz złożony na kilka części sprawia, że treść łatwiej się czyta, a potencjalny klient szybciej znajduje interesujące go informacje.

Ulotka A4 składana może być wykorzystywana do przedstawienia oferty albo prezentacji swojej firmy klientowi. Zastosowanie dodatkowych uszlachetnień sprawia, że ulotka składana na 3 stanie się bardziej elitarna i wyróżni firmę na tle konkurencji. Aby otrzymać elegancki wariant ulotki, stosowane jest także bigowanie, które przygotowuje materiał do zgięcia oraz falcowanie, czyli „złamywanie”, nadające wariantom składanym odpowiednią formę. Każde zgięcie daje dodatkową powierzchnię, ulotka składana na 4 ma dużo więcej stron niż składana na pół.

Popularne rodzaje falcowania ulotek: składane na pół, składane w 'Z’ oraz składane w 'C’.

Makiety do pobrania (pobierz makietę)

Poniżej instrukcje prezentujące poszczególne rodzaje składania.

  Zapytaj o cenę

  W celu uzyskania wyceny wypełnij poniższy formularz.

  Twoje dane:


  * wymagane pola

  Ulotka składana - czytelny projekt i jasny przekaz

  Dobrze wykonana ulotka to zarówno projekt graficzny, rodzaj papieru, a także zastosowana kolorystyka. Umiejętne złożenie ulotek wpływa na jakość i trwałość całego nakładu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zasady, aby każda kolejna strona ulotki nawiązywała do poprzednich, klient w miarę czytania uzyska więcej informacji i zrozumie przekaz. Każda strona powinna zawierać tytuł i podtytuły, nie należy przesadzać z ilością zdjęć, ponieważ ulotka będzie wówczas przeładowana i trudna do zrozumienia. Pierwsza strona to okładka, powinna zawierać najważniejsze przesłanie, a ostatni panel najlepiej zarezerwować na dane kontaktowe. Oryginalna okładka zachęca do otworzenia ulotki i zapoznania się z jej treścią.