Pudełka na buty

Pudełka kartonowe z przykrywką

Opakowania spożywcze

 

Kaszerowanie - co to takiego?

Opakowania kaszerowane to określenie, które może brzmieć tajemniczo. Tymczasem jest to jedna z metod najczęściej stosowanych przy produkcji opakowań z kartonu. Może przypominać trochę technikę laminowania, jednak materiał nie jest powlekany folią, ale warstwą papieru, tektury lub kartonu. Kaszerowanie nadaje pudełkom wyjątkowego charakteru oraz sprawia, że są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jednym zdaniem, można śmiało powiedzieć, że jest to proces uszlachetnienia papieru. Przekonaj się o wyjątkowych zaletach kaszerowania i dowiedz się, na czym to właściwie polega.

Twoja wycena

Producent opakowań kaszerowanych – kreatornia pomysłów

Maszyna drukująca świetnie radzi sobie z papierem o różnej gramaturze, jednak do pewnego stopnia grubości. Grubszy materiał, na przykład karton wymaga użycia innej techniki i tutaj wkracza kaszerowanie. Metoda ta polega na połączeniu ze sobą, przy pomocy specjalnego kleju, co najmniej dwóch materiałów, na przykład kartonu lub tektury z cienkim papierem. Papier posiada już gotowy nadruk, a po sklejeniu z grubszym materiałem stanowi z nim idealną całość. Jest to bardzo wygodne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które w naszej pracy stosujemy na co dzień. Do tego celu wykorzystujemy specjalną maszynę, nazywaną kaszerówką lub kaszerownicą. Urządzenie wyposażone jest w wałki z klejem, obracające się ze stałą prędkością. Dzięki temu możemy uzyskać idealną, równomiernie pokrytą powierzchnię. Konsystencja i ilość dodawanego kleju zależą od rodzaju kaszerówki. Maszyna jest bardzo wydajna i zawsze obsługiwana przez doświadczonego operatora.

Pudełka kaszerowane  - solidna ochrona w pięknym stylu

Kaszerowanie opakowania ma na celu, przede wszystkim ochronę jego zawartości. Tak wykonane pudełka są dosyć mocne i wytrzymałe, a często także wykazują duży stopień odporności na wilgoć. Kaszerowanie, ponadto umożliwia wykonanie dowolnego nadruku, m.in. kolorowej grafiki, logo i umieszczenia innych informacji. Kaszerowane pudełka są estetyczne, atrakcyjne wizualnie i wygodne w użytkowaniu. Często wykorzystuje się je jako opakowania na artykuły spożywcze, obuwie, bieliznę, a także elektronikę, armaturę łazienkową itp. Zgodnie z przeznaczeniem, mogą służyć do przechowywania różnej wielkości produktów, ale świetnie też sprawdzą się jako przykuwający uwagę gadżet lub upominek reklamowy. Zresztą tę samą technikę można stosować na okładkach książek, wizytówkach, etykietach itp. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i staramy się zrealizować najbardziej śmiałe przedsięwzięcia. Trwałość i niebanalny wygląd kaszerowanych materiałów doceniło już wielu zadowolonych klientów. Dołącz do nich i korzystaj z szerokiego wachlarzu możliwości, jakie daje ta wyjątkowa technika druku.

Kaszerowanie tektury falistej – efekt warty wyzwania

Postęp technologiczny rozwija się bardzo dynamicznie, czego dobrym przykładem jest możliwość kaszerowania opakowań. Cały proces składa się z czterech etapów, obejmujących: druk offsetowy, kaszerowanie, sztancowanie i sklejanie. Kaszerować można takie materiały jak zadrukowane kartony, karton z mikrofalą, gruby karton z papierem powlekanym, cieńszy karton z grubszym kartonem, a także karton z tekturą falistą. Ta ostatnia cechuje się dużą twardością, dzięki czemu samo jej wykorzystanie znacznie poprawia sztywność, a tym samym wytrzymałość produktu. Poza tym tektura falista jest atrakcyjna wizualnie, zatem możliwość połączenia jej z kartonem lub innym rodzajem papieru daje niesamowite efekty. Praca z tekturą falistą jest trochę bardziej wymagająca, ale warta zachodu, z uwagi na rewelacyjny rezultat. Tak, niektóre projekty wymagają poświęceń, ale my lubimy trudne wyzwania. Sprawdź nas i dowiedz się więcej. Zostań współtwórcą niesamowitych koncepcji związanych z metodą kaszerowania.

 

 

<< Wstecz

Polski Fundusz Rozwoju

Kanał agmis druk  na You TubeFanpage agmis druk  na Facebook'uagmis druk na Instagramie

© 2022 Drukarnia agmis druk - Michał Sytek - Gniezno